siłownia


Nie trafisz na przypadkowych wykładowców, którzy znają tylko teoretyczne podejście do tematu.

Regularnie się bada i wie co robić, kiedy coś jest nie tak.” Musisz się zalogowany jako aby móc dodać komentarz. Nie znam jednak kulturysty, który nie lubi ćwiczyć.

- Czy fajnie było spędzić długie lata na podnoszeniu ciężarów? Dla nich siłownia to tylko dodatek, zło konieczne. To są naprawdę ciężkie treningi, każdy jest dla mnie wyzwaniem.

A pewnie jest partia mięśni, której nie lubisz robić. Słuchasz opowieści znajomych, przeglądasz ich zdjęcia na facebooku i wiesz, że ty tego nie masz. Wydaje mi się, że znacznie szybciej dojrzałem od rówieśników.

Jesteś na masie, zjesz jeden duży posiłek, jeszcze nie jesteś głodny, a już musisz zjeść następny. Jeżeli czuję głód, to od razu mam takie myślenie, że wpadam w katabolizm. Rozmawiałem kiedyś nim z Robertem Piotrkowiczem (podobnie jak Jackson zawodnik rangi Pro).

Taki Dexter Jackson ma 46 lat, zaliczył w życiu multum zawodów i nie miał ani jednej kontuzji. Są zaskoczeni, że ktoś patrzy na jakość skóry, wytyka nadmiar pieprzyków czy rozstępy. Chociaż wielu zawodników się z tym nie zgadza.

Tak, twarz należy do sylwetki, a liczy się jej ogół. Słyszałem też, że jeżeli ktoś ma wyższy poziom testosteronu, to wytwarza dodatkowe feromony. Dziewczyna wyczuwa, że samiec jest zdrowy i silny, skoro świadomie zadaje sobie ból i jest w stanie go przeżyć.

Cały czas czujemy, że nie wyglądamy tak, jak byśmy mogli. Dlatego właśnie w USA stanowi odrębną lekcję WF-u. Miałem wrażenie, że to co zbudowało się w dni powszednie, w weekend traciłem.

Generalnie sterydy są najniebezpieczniejsze w rękach Sebów i Januszy siłowni, którzy dorwali się do nich, pakują, a na kolację jedzą salceson popijany w weekend gorzałą. Za dwa tygodnie znowu się sprawdzasz, wyniki wtedy powinny być już w normie. Regularnie się bada i wie co robić, kiedy coś jest nie tak.

Schwarzenegger opowiada, że w jego przypadku branie sterydów było bezpieczne, bo przyjmował je pod okiem lekarza. Ten jest później transportowany do laboratorium i sprawdzany pod względem środków zakazanych z oficjalnej listy WADA. Zazwyczaj badani są zawodnicy z pierwszych trzech miejsc w danej kategorii, przeprowadza się testy moczu.

Bardzo mało osób może wyżyć z samych wygranych lub ze wsparcia sponsorów. Ciężko, firmy poszukują sylwetek przystępnych dla odbiorcy, kulturyście są za duzi. „Hardkorowy Koksu” wyjawił mi, że kulturyści przez sport tracą rodziny.

Każdy ma jakichś znajomych, pożycza i tak to się kręci. Jak je jakimś cudem spłacą, zapowiadają, że już nie będą startować. Prawie pięć razy droższa jest polędwica wołowa, którą staram się jeść raz dziennie.

Dlatego spożywam albo indyka, albo kurczaka zagrodowego. Dostarczenie z takich produktów takiej dawki kalorii nie jest łatwe. Niestety, bycie na takiej liczbie kalorii jest też męczące.

To wszystko jest niewyobrażalnym obciążeniem dla organizmu. Jeżeli natomiast środki diuretyczne nie dają rady, to łapiesz się czegokolwiek. Najczęściej robi się to poprzez zabawę z sodą, z potasem i środki diuretyczne.

To może sprawdzić się w sportach walki. Potem otulamy się ciepłą odzieżą, pijemy lodowatą wodę, ograniczając powoli spożywanie płynów.

Top